Szybko nie musisz się martwić nieprzyjemnym zapachem wilgotnych ręczników w łazience. Coraz częściej łazienki wyposażone są w grzejniki łazienkowe, które oprócz zapewniania dobrej temperatury we tle, bardzo przyspieszają schnięcie mokrych ręczników. Potrafią być skąpe i poręczne czy wielkie, eleganckie.
CO WIĘC STANOWIĄ GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE?
Grzejniki łazienkowe to urządzenia grzewcze, będące dwa zastosowania. Część z nich sprzyja do ogrzewania pomieszczeń, a oraz do suszenia ręczników. Niektóre urządzenia są wyłącznie suszeniu mokrych ręczników. Suszarki na ręczniki są słabszą moc z dawnych grzejników łazienkowych natomiast nie wystarczają do ogrzania łazienki.
Grzejnik łazienkowy wykonany jest wciąż z dwóch podłużnych kolektorów stalowych czy aluminiowych ustawionych pionowo oraz rur poziomych znanych bądź zaokrąglonych, montowanych pomiędzy nimi.
Ilość rur poziomych, odległości pomiędzy nimi też kształt, są bogate w relacje od rodzaju grzejnika.
Rury grzejnika wykonane są najczęściej wodą lub specjalnym płynem grzewczym. Elementy grzewcze magazynują ciepło, a następnie pokazują je otoczeniu.
Grzejniki łazienkowe można podłączyć do organizmu centralnego ogrzewania, mogą i funkcjonować niezależnie. Są cztery podstawowe grupy takich grzejników: grzejniki elektryczne, suszarki elektryczne, grzejniki wodne również piece wodno-elektryczne.
Suszarki na ręczniki wybieramy, kiedy w łazience mamy własny sposób ogrzewania, np. ogrzewanie podłogowe albo nie chcemy powieszonym na grzejniku ręcznikiem blokować przepływu ciepła do otoczeni.
Na grzejniki wodno-elektryczne przyjmujemy się, gdy zadaniem grzejnika będzie ogrzanie łazienki przez pełen rok. Centralne ogrzewanie pozwoli nam zaoszczędzić energię elektryczną w terminie grzewczym.
Z KTÓREGO PRODUKTU WYBRAĆ GRZEJNIK?
Grzejniki łazienkowe można rozbić na dwie bracie pod kątem rodzajów materiałów, z których są zbudowane: w jakiejś grupie mamy miedziane lub aluminiowe, oraz w przeciwnej stalowe.
Stalowe są częściej spotykane, zazwyczaj tańsze od miedzianych. Przebywają w moc kształtach, rozmiarach również kolorach. Stanowią mocno funkcjonalne również łatwe w instalacji.
Odpowiedź na pytanie, z którego materiału wybrać grzejnik zależy od oczekiwanej Technika Grzewcza Sklep https://www.sklepinstalacyjny24.pl mocy grzejnika również jego walorów estetycznych.
Warto zastanowić się także, jakie wymiary ma ściana w łazience, na której będzie tworzony grzejnik również gdy jest podprowadzona instalacja. Grzejniki łazienkowe mogą mieć nowy rozstaw przyłączy. Znaczy to, że w pewnych przypadkach, by zamontować dany grzejnik potrzeba będzie przerabiać wyjścia instalacji w granicy.
JAKĄ ZDOLNOŚĆ POWINIEN BYĆ GRZEJNIK?
Grzejniki łazienkowe mogą tworzyć wielu od 50 W do ponad 1000 W. Są nawet producenci robiący grzejniki o mocy 2000 W.
Standardowo można przyjąć, że wskazana jest dużo około 120 W na 1 m² kwadratowy łazienki, w sukcesu łazienki o właściwej izolacji oraz szczelności okien.
Dobór miar zależy m.in. od wartości łazienki oraz z tego, czy grzejnik będzie wykonywałeś i jako suszarka do ręczników. Trzeba wziąć pod opiekę i albo w łazience spotyka się okno a w jakim stopniu zabezpiecza ono przed stratami otwarta na zewnątrz. Nieszczelności powodują, iż będzie konieczny grzejnik o ogromniejszej sile.
W formie, gdy nie wystarczy grzejnik łazienkowy drabinkowy, można zainstalować w łazience również i tradycyjny grzejnik stalowy płytowy.
W projekcie suszenia ręczników wystarczą suszarki o mocy 50 W, chociaż szybciej rzeczy schną przy 100-150 W. Gdy toaleta jest narażona na głęboką temperaturę bądź stanowi zdrowa, chwali się grzejniki o mocy powyżej 400 W. Temperatura wewnątrz łazienki zapewniająca komfort to 24°C.
WYKOŃCZENIE ESTETYCZNE
Od nowa grzejniki przekształciły się z nieciekawych niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, w ozdobę z szeroką skalą wzorów. Dużo z nich stanowi luksusowych oraz drogich. Ważnym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę wybierając grzejnik łazienkowy jest powłoka malarska i bezpieczeństwa antykorozyjne, które zapewnią estetyczny wygląd również trwałość narażonych na tworzenie wilgoci grzejników przez wiele lat.